२०८१ अषाढ ४, सोमबार
24 खबर अपडेट

सिटिजन्स बैंक परासी शाखाद्धारा वित्तीय साक्षरता कार्यक्रम

२०८१ जेष्ठ २८, सोमबार प्रकाशित ( हफ्ता अघि) १३६ पाठक संख्या

परासी, २८ जेठ। सिटिजन्स बैंक परासी शाखाको आयोजनामा वित्तीय साक्षरता कार्यक्रम परासीमा सम्पन्न भएको छ । परासीस्थित सीपीएन कम्प्युटरमा अध्यनरत विद्यार्थीहरुलाई वित्तीय साक्षरता सचेतना प्रदान गरिएको हो ।
कार्यक्रममा बैंककी परासी शाखा प्रमुख मिना पाण्डेले वित्तीय साक्षरताको आवश्यकता र महत्वको विषयमा प्रकाश पार्नुभएको थियो । उहाँले बचतको महत्व,बचत रकम बैंकमा खाता खोली जम्मा गर्दा हुने फाईदा, ऋण कारोबार, वित्तीय साक्षरताको अवस्था, विद्युतीय बैंकीङ विकासक्रम र यसका फाईदा, विद्युतीय बैंकीङबाट हुने अपराध र जोखिम लगायतका विषयमा समेत सचेतना प्रदान गरिएको शाखा प्रमुख पाण्डेले बताउनुभयो ।
जुनसुकै प्रकारका व्यवसाय गर्दा बैंकबाट सहुलियत व्याजदरमा कर्जा लिन सकिने,पारिवारिक बजेटको महत्व प्रकाश पार्दै आर्थिक कारोबार गर्दा बैंकिङ प्रणाली मार्फत गर्न उहाँले आग्रह गर्नुभयो । शाखा प्रमुख पाण्डेसहित विनिता भण्डारी र सुरेन्द्र यादवले वित्तीय साक्षरता र सिटिजन्स बैंकका सेवाहरुको बारेमा पनि जानकारी गराउनुभएको थियो । यस कार्यक्रमबाट बैंकिङ प्रणाली मजबुत हुनुका साथै युवा तथा विद्यार्थीहरुमा वित्तीय ज्ञानको विकास भई सहि व्यवस्थापनमा टेवा पुग्ने अपेक्षा गरिएको शाख प्रमुख पाण्डेले बताउनुभयो । सिटिजन्स बैंकले आफ्नो देशभर फैलिएका १९० वटा शाखा, १५८ वटा एटिएम,१७ वटा शाखारहित बैंकिङ ईकाहरुबाट १७ लाख २४ हजार ग्राहकहरुलाई आधुनिक बैंकिङ सेवाहरु प्रदान गर्दै आएको जनाएको छ ।

तपाइंलाई यो खबर पढेर कस्तो लाग्यो? मन पर्यो
मन पर्योखुशीअचम्मउत्साहितदुखीआक्रोशित

प्रतिक्रिया दिनुहोस